Sezon 6 dla Ligi e-sportowej CPL jest bardzo wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy w historii kierowcy mieli okazję startować na PC.

   Do inauguracyjnego wyścigu o GP Australii przystąpiło 9 kierowców.

Wszystko tu zapisze się na kartach historii ligi, pierwsze pole position, pierwszy zwycięzca.

Ten dzień zbliżał się nieubłagalnie. W Niedzielę odbyły się wszystkie wyścigi na platformie PS4, pierwsze smaczki tego sezonu za nami. Poniedziałek treningi, wtorek treningi, i już Środa rano wszystko dopięte na ostatni guzik … godzina 19:00 ostatnie przygotowania mentalne do tej historycznej chwili …. Godzina 20:00 zapewne odpoczynek psychiczny, skupienie myśli na to co
się wydarzy za godzinę. W głowach zawodników pewnie wiele myśli ..

Warto być tym pierwszym / warto dojechać na podium itp…

Godzina 21:00 ruszamy rozpoczęły się klasyfikacje.

Kierowca Ferrari Sykusovskyyy wytrzymał presję i w swoim ostatim przejeździe uzyskał najlepszy czas sesji klasyfikacyjnej, koło niego ustawił się
kierowca Mercedesa LennY, a za nimi kierowca Alfy Romeo Kebabus.

Zadanie proste; dobrze wystartować i trzymać swoje tempo. Kierowcy ruszyli na okrążenie formujące. Na samym starcie zabrakło kierowcy
Red Bulla CPL_Danio

Ruszyli  ….. Kierowca Haasa CPL_RunForest, również miał problemy i na podczas startu opuścił sesję gry.

Zostało 7 kierowców. Kierowca Ferrari utrzymał prowadzenie, Kebabus
awansował na 2 miejsce, bardzo słaby start Lennego. Po pierwszych zakrętach spadł na 5 miejsce … I cóż, otóż taka niespodzianka szykujemy się na restart !! ..

Do restartu przystąpiła cała 9. Tym razem
Bardzo Świetnym startem popisał się LennY i wysunął się na prowadzenie. Sykusovskyyy spadł na 2 miejsce, na 3 pozostał Kebabus. Czołówka odjechała, na 2 okrążeniu a bardzo pięknymi manewrami popisał się DriveMaster20,
który wyprzedził 2 kierowców i awansował na 4 miejsce.

Pełne emocji było to okrążenie; jakiś błąd popełnił LennY i spadł na 9 miejsce .. do 10 okrążenia w czołówce bez zmian ..

Początek 10 kółka CPL_RunForest zbliżył się do kierowcy Renault DriveMastera20 i wyprzedził go zaraz na początku sektora drugiego. Bardzo rzadki widok w obecnej F1 bez DRS piękny manewr, zmiana na podium.

Zaciekła walka między tymi kierowcami i na 11 okrążeniu DriveMaster20 z powrotem na 3 miejscu.

Zaczynamy pierwsze pit-stopy czołówki na  11 okrążeniu. Z tej właśnie grupy pozostał na torze tylko Kebabus, który ugrał tym dość sporo. Niestety jednak 12 okrążenie przywołało VSC. Kebabus zjeżdża do boksu i wyjeżdża mniej więcej 2 sekundy za Sykusovskim. Tego Wieczoru jednak kierowca Ferrari miał lepsze tempo i na 17 okrążeniu przewaga ta zwiększyła się do 4.5 sekundy.

Dość szybko w boksie był kierowca Red Bulla SmoothOperator i dzięki temu znalazł się na 3 pozycji.Gdy właśnie na 17 okrążeniu dojechał do niego DriveMaster20 oraz LennY. Kierowcy jechali wręcz koło w koło i walczyli dość długo. LennY na 19 okrążeniu zawitał u mechaników. 

Końcówka 1 sektora i DriveMaster20 wraca na 3 miejsce  .. . Lecz kierowca Red Bulla nie odpuścił i niestety pod koniec 19 okrążenia doszło do kontaktu. W ten sposób spadł on na 5 miejsce, wyprzedził go jeszcze CPL_Runforest.

23 okrążenie CPL_Runforest niecałą sekundę za DriveMasterem20. Szykuje się walka o podium. Piękne pojedynki obu tych kierowców, raz prowadził kierowca Renault, raz kierowca Haasa.

28 okrążenie – prosta startowa – DRS w bolidzie Hassa … Opóźnione hamowanie iii …… KONTAKT!! CPL_RunForest obrócony na poboczu .. Strata 9 sekund do 3 miejsca … Prawdopodobnie wszystko stracone …

Dojechaliśmy do ostatniego 29 okrążenia; flaga w biało czarną szachownice
kierowca Ferrari Sykusovskyyy może świętować, drugi wjeżdża kierowca Alfy Kebabus, Trzeci metę mija Drivemaster20 aczkolwiek kara nałożona na tego kierowcę spycha go na 4 pozycję i tym samym kierowca Haasa CPL_RunForest zamyka podium pierwszego wyścigu GP Australii.


Emocjonujący Wyścig za nami .

Co Następnie

CPL jedzie prosto do Bahrainu, gdzie za tydzień na torze Shakir zawodnicy rozpoczną następną rundę zmagań.

Czy Ferrari nadal z passą wygra też i tutaj??

Zapraszamy!!

Kategorie: F1 PCSezon 6