Bahrain zwycięski dla Pancerniaka_2.

  

   W tydzień po dniu wspominki z GP Australii i sukcesu Sprytnego, Treningi … treningi i jeszcze raz treningi , aby być gotowym do tej chwili
… Drugie GP zbliżało się nieubłagalnie.
Mowa o GP BAHRAJNU . Tydzień niby ma 7 dni , a czuję się jakby minęły 2/3.
Dotrwałem, niedziela godzina 20:00 i zaczęły się kwalfikacje. Najlepszym czasem popisał się MaciejArsenal z Haasa , drugi był Gepcina z renault , a trzeci Patryk6162004 z Mercedesa.
Pozostaje pytanie co z kierowcami którzy byli w top 3 W Australii …
Odpowiedź prosta statrtowali na innej strategii, a pomimo tego
startowali z dość wysokich miejsc. Było to 4 miejsce Pancerniaka , 5 – Sprytnego i 7 – Mrysa.
Teraz pytanie która strategia okaże się lepsza.
Kierowcy ustawieni na polach startowych, Ruszamy na formujące, trzeba dogrzać te opony.
Formujące za nami…. Szykujemy się na start …
5 czerwonych świateł, tyle brakuje do rozpoczęcia drugiego wyścigu w tym sezonie …. Jedno … Drugie … Trzecie … Czwarte… Piąte…   iii zgasły , ruszyli !!!!
Dobry start MaciejArsenal, utrzymał prowadzenie, pierwsza piątka bez zmian.
Na początku okrążenia przypomniał o sobie Pancerniak, który uporał się z kierowcą Mercedesa i jest 3.
Zaskakująco słaby start Mrysa, nie przebił się nic wyżej pozostał na 7 miejscu, co gorsza popełnił jakiś błąd i już na 3 okrążeniu zmienił opony na Hardy.
5 okrążenie, Pancerniak zabiera się za menewry na Gepcinie, Spryytny atakuje Patryka. Sprytnyy , Sprytnyy i kontakt , na szczęście bez konsekwencjii dla kierowcy Haasa, utrzymał się na torze i jedziemy dalej.
Na prostej z DRS Pancerniak uporał się z Gepcina … Ale moment Druga strefa DRS kierowca Renault próbuje się odegrać, za późno dohamowuje i kontakt .. Brak tym razem szczęścia urwana lotka w bolidzie Reanault.
W ten o to sposób Sprytnyy awansował na 3 miejsce ..
8 okrążenie kierowcy startujący na softach zawitali w boksach, w tym lider MaciejArsenal, który wraca na tor na 11 miejscu. 9 okrążenie Bratobójczy pojedynek Ferrari walczących o 4 pozycję
Błąd BajPasa który wyjeżdża za szeroko, a między czasie Spryytny dojeżdża do Pancerniaka szykuje się walka o pozycję lidera. Jechali przez półtorej okrążenia jeden za drugim, aż w końcu Pancerniak pod koniec 11 okrążenia zameldował się w boksie gdzie wyjechał na 8 miejscu. Dwie pozycje przed nim MaciejArsenal. Kierowca Haasa Sprytnyy nie pozostał dłużny i zjechał na kolejnym okrążeniu. Wyjechał prawie 3 sekundy za Kierowcą RedBulla, Jedno jest pewne 2 kierowców Hassa i kierowca Red Bulla
walczą w tym wyścigu o zwycięstwo .
Na 14 okrążeniu Pancerniak dogonił MaciejArsenal, zaczyna się walka o pozycję lidera. Na początku 17 okrążenia kierowca Red Bulla awansował w końcu na pozycję lidera.
20 okrążenie zapowiada się bratobójczy pojedynek w Hassie o 2 miejsce.
A jednak nie MaciejArsenal puszcza Spyytnego. 23 okrążenie Błąd Spryytnego, znów zamiana kierowców Haasa.
25 okrążenie MaciejArsenal w boksie wyjeżdża na 6 miejscu, Tymczasem Bronek93 kierowca Ferrari dzięki temu awansował na 3 miejsce.
Początek 27 okrążenia Maciej wyprzedza kierowcę Racing Point AdikaF1.
Końcówka 28 okrążenia znów Maciej, atakuje kierowcę Torro Rosso Cobra7000. 3 sekundy traci do 3 miejsca, ale czy zdąży …..
Jednak nie .. Zabrakło może 1/2 okrążeń .. Kierowca RedBulla Pancerniak_2 Wygrywa GP BAHRAJNU. CPL_Sprytnyy mija metę jako 2. I niespodzianka Bronek93 kierowca Ferrari mija metę jako 3.
MaciejArsenal drugi raz z rzędu musi zadowlić się 4 miejscem.
CPL_Sprytnyy pozostanie liderem klasyfikacjii Generalnej, na drugie miejsce powinien wskoczyć Pancerniak_2. Walka pomiędzy tymi kierowcami do końca sezonu zapowiada się fantastycznie.

 

Co Następnie

A kolejne GP już za tydzień, mowa tu o GP Chin które odbędzie się standardowo w niedzielę o 20.
Czy Haasy pozostana liderami Konstruktorów??
Serdzecznie zapraszamy.