Witamy na podsumowaniu drugiego wyścigu sezonu 6 o GP Bahrainu na PS4 :

Liga F5:

   Mało kierowców ruszało podczas GP Australii, ale nadrobili to podczas GP Bahrajnu tam na starcie kwalifikacjii było ich aż 18 , w tym nowy kierowca w lidze Klousik_.
Kwalifikacje wygrał KoalaVR reprezentujący Alfę, drugi ruszał Klousik_, więc debiut w kwalifikacjach może zaliczyć do udanych.
Trzeci ruszał zwycięzca z Australii KosaSarooo.
Wyścig wygrał KoalaVR z Alfy, drugi był Klousik_, więc cały weekend może zaliczyć do udanych. Trzeci na mecie zameldował się Zbysiu0098 z Mercedesa.
Sytuacja w tej lidze będzie ciekawa gdyż po 2 GP 6 kierowców mieści się w 8 punktach … 

Liga F4:

  GP Australii wygrał tutaj FDA_Synkor, drugi był CPL_Potulwojtek, którzy przeniesieni zostali do ligi F3, więc liderem F4 został CPL_Adilewy.
Także zaczynamy Bahrajn. Z polesposition ruszał Maryliusz, drugi był Matik22119, a trzeci CPL_AdiLewy.
Wyścig zwyciężył startujący z 4 miejsca Jack-cozac_99  reprezentujący barwy Haasa, drugi był Maryliusz reprezentujący Renault, a trzeci linię mety przekroczył ItzSzymix z Wiliamsa.
Gratulujemy podium !!! Niestety z tej ligii newsy wyciągnę dopiero na relację z GP Chin.

Liga F3:

   Tutaj sezon rozpoczyna się dopiero od GP Bahrajnu, niestety GP Australii zostało odwołane.
Pomimo tego potwierdziły się spekulacje, że
FDA_Synkor przeszedł z ligii F4 do ligii F3, z tego co słyszałem ten kierowca ma dobre tempo, ale czy to potwierdzi w Lidze F3 ???
W kwalifikacjach zwyciężył CPL_Patryk reprezentujący barwy Torro Rosso drugi ruszał Nunleyy reprezentujący barwy Ferrari, a trzeci CPL_Potulwojtek reprezentujący Wiliamsa.
Wyniki w wyścigu wyglądały nieco inaczej CPL_Patryk zwyciężył GP Bahrajnu, drugi dojechał FDA_Synkor, a więc kierowca przenoszący się do F3
trzeci linię mety przekroczył Skowron2406 reprezentujący barwy Alfy …
Gratuluję zwycięzcy i kierowcom z podium … Po wyścigu udało mi się dowiedzieć co czuł FDA_Synkor w momencie ogłoszenia że idzie o ligę wyżej powiedział : ” Zdecydowanie jest wyższy poziom i przez to sprawia to większą radość kiedy odnosi się sukces “

 

Liga F2:

  Sytuacja po kwalifikacjach wyglądała w ten sposób że z poleposition startował Lesterek255 reprezentujący barwy Ferrari drugi na linii startu ustawił się Konrd19950420 z RedBulla, a trzeci crypto_mega z Torro Rosso.
Na starcie świetny start Lesterka, zaspał kierowca Redbulla , na 2 i 3 miejsce awansowali kierowcy Torro Rosso Crypto_mega i boojanovic.
Bardzo sporo kolizji na starcie, torszkę się to wszystko wywróciło. Na 4 okrążeniu Crypto_mega awansował na pozycję lidera, warto wspomnieć o kierowcy Ferrari CPL_Normag który startował z tyłu stawki i był już na 7 miejscu –
dobra jazda tego kierowcy.
Na 6 okrążeniu, drugi z kierowców Torro Rosso uporał się z Lesterkiem i dwójka z Torro Rosso na czele.
Nie był to koniec problemów kierowcy Ferrari, gdyż dojechał do niego również trolface100 z Haasa.
8 okrążenie Lesterek melduje się w boksie.
Na 13 okrążeniu zjechał Bojanovic i wyjechał na 4 miejscu minimalnie za kierowcą Ferrari CPL_Normag.
Na 14 okrążeniu zjechał CPL_Normag.
Czołówka wyglądała tak : Crypto_mega , Bojanovic , Trolface100 i na 4 miejscu był Lesterek.
Początek 15 okrążenia Trolface100 wyprzedza Bojanovicia.
Do ostatniego okrążenia czołówka prawie bez zmian, poza Lesterkiem, który odwiedził boks jeszcze raz i spadł z 4 miejsca.
Linię mety jako pierwszy przekroczył Crypto_mega z Torro rosso , drugi był Trolface100 z Haasa, a trzeci drugi z kierowców Torro Rosso Bojanovic, co lepsza 4 był drugi z kierowców Haasa
T13_JohnWick, a na piątym miejscu dojechał Lesterek z Ferrari.

Co Następnie

CPL jedzie prosto do Chin, gdzie za tydzień na torze Shanghai zawodnicy rozpoczną następną rundę zmagań.

Zapraszamy!!