Sezon 6 ligi CPL PC i druga wygrana Sykusowskiego. Czyżby to był sezon tego kierowcy?

Przyszedł czas na drugie GP, Na inaugurację kierowcy pokazali że są gotowi tworzyć nową historię ligii CPL, więc historyczny sezon rozpoczęty.
Ruszamy na Kwalifikacje drugiego GP w tym sezonie
A wygrał je kierowca Hassa Drake, Z drugiego pola startował kierowca Który był drugi w Australii czyli Kebabus z Alfy, a z trzeciego ruszał Clooseck z Torro Rosso. Dopiero z 5 miejsca ruszał Zwycięzca pierwszego GP reprezentujący barwy Ferrari Sykusovskyyy.
Rozpoczynamy okrążenie formujące …. Po doborze opon widać że kierowcy pojadą na różne strategie.
Po starcie pierwsza 3 bez zmian, Przed końcem pierwszego sektora znów dał o sobie znać kierowca Renault Drivemaster20 i awansował na 3 miejsce, przed Cloosecka.
Na 3 okrążeniu kierowca RedBulla Danio[PL] jadący na 7 miejscu  popełnia błąd i niszczy trochę swoje przednie skrzydło.
W tym samym czasie Kebabus musiał również jakiś błąd popełnić, bo Drivemaster20 awansował na drugą lokatę.
Od tego momentu zaczęła się zabawa, o pozycję nr 2, Drivemaster20, Kebabus, Clooseck i Sykusovskyyy, jedno jest pewne będzie ciekawie.
Do 5 okrążenia jechali jak w pociągu. Na końcówce 4 Kebabus melduje się  w boksie. Do początku 7 okrążenia Clooseck próbował ataków na DriveMaster20, aż w końcu prosta startowa DRS odpalony i udany atak kierowca Torro Rosso wskakuje na 2 miejsce.
Kierowca Renault nie odpuścił i zamiana pod koniec pierwszego sektora, Drivemaster20 znów na 2 miejscu.
W tym czasie liderujący Drake odpada z wyścigu 7 okrążeń na pozycji lidera, dość pewna przewaga i koniec marzeń o zwyciestwie.
Prosta z DRS i znów kierowca Torro Rosso z przodu, pod koniec tego okrążenia Drivemaster20 melduje się w boksie. Ale za to Sykusovskyyy niecałą sekundę za Clooseckiem.
Początek 9 kółka prosta z DRS Sykusovskyyy wskakuje na poycję lidera. Druga prosta z DRS i Clooseck się odgrywa powrót na pozycję lidera.
Jechali jeden za drugim i na początku 10 okrążenia Sykusovskyyy w boksie i wyjeżdża na 4 miejscu za Drivemaster20.
U mechaników nie byli jeszcze Clooseck i drugi CPL_RunForest.
Różne strategie u kierowców, będzie ciekawie.
Początek 13 kółka Clooseck i CPL_RunForest w Boksie. Clooseck wyjeżdża nie daleko za Sykusovskyyym i Drivemasterm na 4 miejscu.
Na pozycję lidera awansował Kebabus. RunForest wyjechał na 5 miejscu . Rozpoczynamy 14 okrążenie prosta z DRS i Clooseck wyprzedza Sykusovskiego.
Przez kolejne kółka cała trójka bardzo blisko siebie, kolejne ataki cloosecka na Drivemastera zaliczane jako nieudane.
Początek 18 kółka Drivemaster zjeżdża, a Sykusovskyyy zabiera się za cloosecka iii udany atak awans na 1 miejsce właśnie na tym kółku zjechał również  lider Kebabus.
Drivemaster wyjechał 4 za CPL_Runforest, Kebabus wyjechał 3 ze stratą 18 sekund do dwójki liderów … A na czele początek 19 kółka znów Clooseck liderem.
W tym samym miejscu Drivemater uporał się z RunForestem.
Do początku 28 okrążenia na czele bez zmian Sykusovskyyy cały czas jechał około sekundy za Clooseckiem.
Zmieniło się to na początku 28 okrążenia. Prosta startowa … Sykusovskyyy liderem.
Zostały 2 kółka. Clooseck nie dał rady się odegrać ..
Linia mety kierowca Ferrari Sykusovskyyy po raz 2 z rzędu, minimalnie za nim bo niecałą sekundę dojeżdża clooseck z Torro Rosso, podium uzupełnił Kebabus z Alfy, czwarty był Drivemaster20 z Renault, a na piątym dojeżdża przedstawiciel Haasa CPL_RunForest.
Gratuluję zwycięzcom.

Co Następnie

CPL jedzie prosto do CHin, gdzie za tydzień na torze Shanghai zawodnicy rozpoczną następną rundę zmagań.

Czy Ferrari nadal z passą wygra też i tutaj??

Zapraszamy!!