CPL e-Sport Racing League

CPL to liga e-sportowa opierająca się na grach F1 od Codemasters. Powstaliśmy w 2016 roku z inicjatywy Kimiza który ni stąd ni z owąd chciał stworzyć coś konkurencyjnego przypominające realne wyścigi na platformie PS4.

Od 3 lat staramy się stworzyć jedną z najlepszych lig e-sportowych na PS4 i zasłynąć z dobrej strony pomiędzy takimi sławnymi ligami jak AOR czy tez F1Simu. W przeciągu tych paru lat staliśmy się jednocześnie miejscem powstawania wielu talentów a nasi kierowcy z powodzeniem radzą sobie w świecie simracingu i aktywnie biorą udział również w ligach międzynarodowych.

Liga CPL przeszła w swojej karierze wiele wzlotów i upadków. Niektórzy myśleli że się rozpadnie a niektórzy nie wątpili w nas przez co staliśmy się więksi i mocniejsi.
Obecny wygląd ligi zawdzięczony jest pracy Damiena Ch. (CPL_Danio), Adama K. (Sterus), Bartka L. (Synal3k) a także Bartka P. (Sirczarny) oraz wielu zaangażowanym pomocnikom.
Ta znajomość sprawia, że wyręczamy się nawzajem i dbamy o każdy detal a także dobrze przy tym się bawimy nie tylko poprzez virtualną ligę. Dzięki temu “nasza” liga rozwija się bardzo szybko i nieprzerwanie.

Mamy wiele splitów które zapewniają gwarancję dobrego ścigania nie tylko tym najlepszym ale również tym co dopiero zaczynają swoją zabawę w virtualnym świecie.

W 2019 roku naszą platformę zasiliła liga na PC a wraz z nią napływ nowych 70 graczy. Liczba ta ciągle rośnie i myślimy iż, w niedalekiej przyszłości staniemy się naprawdę konkurencją dla innych  innych platformach wyścigowych jak i grach simracingowych.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i angażowania się w ligowe sprawy!